Dzieci

Shuttle Time jest Programem Światowej Federacji Badmintona przeznaczonym do nauki badmintona w szkołach. Program ten ma na celu rozpowszechnienie badmintona wśród szkół tak, aby stał się jednym z najbardziej popularnych sportów.

Program Shuttle Time ma na celu:

Program nauczania obejmuje technikę, taktykę oraz elementy fizyczne. Tak skonstruowany program ma zapewnić dzieciom poznanie natury badmintona bez zbędnego komplikowania treści programu dla nauczycieli bądź uczniów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z badmintonem.

Dzieci biorące udział w programie Shuttle Time mogą posiadać wiedzę na temat badmintona – obserwowały grę lub uprawiały tę dyscyplinę sportu. Inne dzieci, jednakże, doświadczą badmintona po raz pierwszy poprzez Shuttle Time.

Ważne jest, aby rozpoznać punkt wyjściowy dzieci. Ich wcześniejsze doświadczenia badmintonowe i ogólno sportowe.

Dlaczego Badminton?

Badminton jest wspaniałym sportem szkolnym zarówno dla chłopców, jak i dla dziewcząt. Jest odpowiedni dla dzieci w różnym wieku, niezależnie od poziomu ich zdolności i umiejętności. Jest sportem bezpiecznym i zabawowym.

Ćwiczenia badmintona w programie Shuttle Time rozwijają ogólne zdolności fizyczne, które są istotne dla dzieci w wieku szkolnym, wliczając:

Lekcje i ćwiczenia zawarte w niniejszym Podręczniku przeznaczone są do „nauki” umiejętności badmintonowych w grupach.

Poprzez wspomniane ćwiczenia, dzieci uczą się podstawowych umiejętności badmintona.

Dzieci będą również rozwijać sprawność fizyczną oraz uczyć się umiejętności taktycznych (umiejętności, jak grać i wygrywać).

Istnieje wiele powodów, dla których badminton jest sportem idealnym dla programów wychowania fizycznego.